Kovulduğu düğünü bastı, rastgele ateş açtı! 1 kişinin öldüğü olayda kan donduran detaylar

Olay, dün saat 23.00 sıralarında, Menemen ilçesinde Kazımpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Metin S., içkili olarak gittiği düğünde sahneye çıkıp çok fazla istek parça talep ederek, uzun süre oynadı.

Düğün sahibi, diğer davetlilerinde oynayacağını belirtip, Metin S.’den sahneden ayrılmasını istedi. Ancak Metin S.’nin aldırış etmemesi üzerine tartışma çıktı.

Metin S., düğünden kovuldu. Bir süre sonra Metin S., yanında arkadaşı Lütfi H. (25) ile düğüne geri döndü. Metin S., ‘Müziği kapatın’ diye bağırıp, elindeki tüfek ve pompalıyla rasgele ateş etmeye başladı. Tüfekten çıkan saçmalar, 8 kişiye isabet etti. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Yaralılar ambulansla, Menemen Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Aytekin Elkalkmış, doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı. Diğer 7 yaralının ise hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Polis, olayın ardından şüpheli Metin S. ve yanındaki arkadaşı Lütfi H.’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin yanındaki toplam 2 pompalı tüfek ile 1 tabancaya da el konuldu.

‘KUŞA ATEŞ EDER GİBİ KİM GELSE ATEŞ ETMEYE DEVAM ETMİŞ’

Düğünde hayatını kaybeden Aytekin Elkalkmış’ın amcası belediye işçisi Çetin Elkalkmış (30), “Metin, düğüne geliyor. Burada herkes gibi oynuyor. Müzik bitince ısrarla oynamaya devam etmek istiyor. Düğün sahibi de başkalarının da sahneye çıkıp, oynayacağını belirtip, çıkmasını istiyor. Metin bunun üzerine, ‘Tamam o zaman ben çıkıyorum ama siz göreceksiniz’ deyip, ayrılıyor. Bir süre sonra pompalı tüfek ve tabanca ile dönüyor. İlk önce tabanca ile ateş ediyor. Tabancanın mermisi bitince pompalı tüfekle sanki kuşa ateş eder gibi kim gelse ateş etmeye devam ediyor. Ne yazık ki yeğenim başından vurulup hayatını kaybetti” dedi. Yeğenini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Çetin Elkalkmış, Metin S.’ye en ağır cezanın verilmesini istediğini de söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x