Taha Akgül: Misyonumuz ve görevimiz var!

Romanya’nın başkenti Bükreş’te devam eden Avrupa Güreş Şampiyonası’nda serbest stil 125 kiloda mücadele eden Taha Akgül, finalde Geno Petriashvili’yi 5-4 mağlup etti ve altın madalya kazandı. Taha Akgül’ün 11’inci kez Avrupa şampiyonu olmayı başardı.

Müsabakanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Taha Akgül, “11’inci şampiyonluğun arkasında çok büyük özveri ve emek var. Maç bitene kadar arkadaşlarımla, eşimle konuşamıyorum, hiçbir şeyden keyif alamıyorum. 10 ve 11 arasında çok bir fark yoktu benim için. Ama ne olursa olsun biz bir şampiyonaya giriyorsak, emek veriyorsak altın madalya ile bitirmek en büyük hedef. Misyonumuz ve görevimiz var. Grekoromen ve serbest takım şampiyon oldu. Kadınlarda ikinci olduk. 3 tane altın madalya aldık, rekor kırdık. Hamdolsun serbest güreş tarihi günlerini yaşıyor. Olimpiyat önemli. Çalışmaya devam. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” sözlerini sarf etti.

Olimpiyatların havasının farklı olduğunu belirten Akgül, “Aynı rakiplerim gelecek ama orada atmosfer çok farklı. Ben tecrübeliyim. Olimpiyat şampiyonluğum ve 3’üncülüğüm var. O atmosferi kaldırabileceğimi düşünüyorum. Yeter ki iyi hazırlanayım” şeklinde konuştu.

ŞEREF EROĞLU: SERBEST STİL MİLLİ TAKIMIMIZ 31 YIL SONRA AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu ise, “Şampiyonun, kaptanın başında olduğu takımda neler olduğunu gördük. Ben ona teşekkür ederim.10 silkletin 8’inde madalyaya güreşen bir serbest milli takımı oluşturduk. Bunu birlikte yaptık. Bu ruh çok önemliydi. Artık herkes Türkiye güçlü diye uyumayacak. Şampiyonun bu maçı çok önemliydi. 31 yıl aradan sonra serbest stil milli takımımız Avrupa şampiyonu oldu” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x