Windows 11 24H2 26052, ExplorerPatcher’ı Bozuyor

En son Windows 11 yapısının üçüncü taraf özelleştirme uygulamalarıyla uyumluluğu bozduğu ortaya çıktı. Bu kez ExplorerPatcher, Windows 11 24H2‘nin 26052 derlemesinin kurbanı oldu.

ExplorerPatcher, Windows 10’da kalmak istemeyen ancak aynı zamanda Windows 11’in yeniden işlenmiş görev çubuğuyla da uğraşmak istemeyenler arasında popüler bir yardımcı program. Uygulama, bazıları artık Windows 11’de bulunmayan ek özelliklerle birlikte eski görev çubuğunu ve Başlat menüsünü geri yükleyebiliyor. Buna ek olarak ExplorerPatcher, işletim sistemini değiştirmek ve kişiselleştirmek için birçok ek seçenek sunuyor.

Öte yandan, ExplorerPatcher’ın son sürümü Windows 11 yapı 26052’de çalışmıyor. Yakın zamanda CPU talimat seti gereksinimlerinde bir değişiklik keşfeden @TheBobPony tarafından tespit edildiği gibi ExplorerPatcher’ın yapı 26052’ye yüklenmesi görev çubuğunu tanınmayacak şekilde bozuyor. Bildirim alanının tamamı eksik hale gelirken eski Başlat menüsü artık çalışmıyor ve daha fazlası oluyor.

ExplorerPatcher kullanıcıları için şu an yapılacak en iyi şey geliştiriciden bir mesaj ve daha yeni bir sürüm beklemek. Bu arada, bilgisayarınızı bu yardımcı program olmadan kullanamıyorsanız Windows 11 sürüm 24H2’den uzak durmanızı öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x