XRP, MATIC ve SOL Coin Artık Deribit’te: Yükseliş mi Geliyor?

Dünyanın en büyük kripto türev borsası Deribit, Solana (SOL Coin), XRP ve Polygon (MATIC) olmak üzere üç altcoin opsiyonunu piyasaya sürdüğünü duyurdu. Deribit, ilk olarak Pazartesi günü SOL’u piyasaya sürdü. Bunun ardından Solana fiyatı 155 dolar ile 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

XRP ve MATIC opsiyon işlemleri Deribit’te başladı

Kripto türev borsası Deribit, XRP ve MATIC lineer opsiyon ticaretini 12 Mart’ta TSİ: 11:00’da açtı. Bu yeni opsiyonların tümü uzlaşma para birimi olarak USDC kullanacak. Bu, Deribit’in temel para birimini teminat olarak kullanan mevcut BTC ve ETH ters opsiyonlarından farklı.

Deribit, Deribit’in yeni tekliflerinin, borsanın derin likiditeye sahip kaliteli ürünler sunması için son adım olduğunu söyledi. Ayrıca, uzlaşma para birimi olarak USDC, farklı altcoin opsiyonlarının alım satımı ve BTC ve ETH uzlaşmasına kıyasla daha az riskten korunma gereksinimi gibi avantajlar sunuyor. Deribit’in baş ticari sorumlusu Luuk Strijers, şu açıklamayı yaptı:

Solana, MATIC ve XRP gibi birden fazla altcoin’de pozisyon tutarken teminatı yeniden dengeleme ihtiyacını ortadan kaldırıyor, istikrarlı bir USD pozisyonu korumayı amaçlayanlar için riskten korunma gereksinimini azaltıyor ve kar ve zarar hesaplamalarını basitleştiriyor.

XRP, MATIC, SOL Coin hedef fiyatı

Deribit 11 Mart’ta Solana opsiyonlarındaki ilk birkaç işlemin 180 dolarlık call’ler içerdiğini ortaya çıkardı. Bu da traderların 29 Mart’tan önce SOL fiyatında %20’nin üzerinde bir artış beklediğini gösteriyor.

Yatırımcılar SOL Coin fiyatının 13 Mart’tan önce en az 155 doları kıracağını tahmin ediyordu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SOL Coin fiyatı bugün 155 dolara ulaştı. Ancak daha sonra irtifa kaybetti. Solana vadeli işlem açık pozisyonu gün içinde %5 artarak 2,41 milyar dolara yükseldi. Binance, Bybit ve OKX’teki SOL vadeli işlem OI’si son 1 saat içinde yükselmeye devam ederek SOL fiyatında 170-180 dolarlık bir yükseliş görünümüne işaret ediyor. Bununla birlikte, yazı sırasında SOL Coin günlük bazda %0,5 kayıpla 146 dolardan işlem görüyordu.

Bu arada, XRP’deki ilk birkaç opsiyon işlemi 0,74 dolar ve 0,9 dolarlık call’ler ve 0,69 dolarlık put’lardan oluşuyor. Yatırımcılar XRP fiyatının 29 Mart’tan önce 0,9 dolara yükselmesini bekliyor. Aslında, XRP vadeli işlem verileri de büyük bir yükseliş eğilimi gösterdi. Toplam XRP vadeli işlem açık pozisyonu son 24 saatte %25’in üzerinde artarak 1 milyar doların üzerine çıktı. Binance’teki XRP vadeli işlem OI’si %32 artışla neredeyse 372 milyon dolara yükseldi.

Deribit işlemlerine göre, MATIC’in eşit derecede güçlü açık pozisyonlar nedeniyle yükselme şansı daha düşük. Toplam MATIC vadeli işlem OI’si %5’in üzerinde düşüşle 362,68 milyon dolara geriledi. Yatırımcılar burada belirtilen verilere dayanarak yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x